Strona Główna

„GRAMA TO NIE DRAMA” ODCZAROWUJE JĘZYK
ANGIELSKI I POKAZUJE, ŻE KAŻDY W PRZYJEMNY
SPOSÓB MOŻE NAUCZYĆ SIĘ UŻYWAĆ GO POPRAWNIE!
Skorzystaj z pomocy Arleny Witt, która zaklęła swoją wiedzę w tę książkę.

W „Grama to nie drama” znajdziesz 100 rozdziałów z najpopularniejszymi zagadnieniami z angielskiej gramatyki – od najłatwiejszych do ekstremalnie trudnych zagadnień. Okiełznasz gramatykę dzięki prostym objaśnieniom po polsku i po ludzku, współczesnym przykładom na miarę XXI wieku i ponad 300 ćwiczeniom.

HIT!!! JUŻ PONAD 95 000+ SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY!

KSIĄŻKĘ KUPISZ TYLKO NA TEJ STRONIE,
NIE MA JEJ W KSIĘGARNIACH!

Skąd mam wiedzieć, którego czasu użyć? Kiedy stosuje się a, an i the? Czym się różni must od have to? Po co są phrasal verbs i jak się ich nauczyć? Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, to bardzo dobrze, bo to znaczy, że książka „Grama to nie drama” Ci się przyda. Znajdziesz w niej:

cały przekrój zagadnień z angielskiej gramatyki (A1-C2),

proste objaśnienia po polsku i po ludzku,

obrazowe i życiowe przykłady z ery internetu i XXI wieku,

ponad 300 ćwiczeń, dzięki którym wreszcie utrwalisz nawet najtrudniejsze tematy,

cytaty z popularnych filmów, seriali i piosenek,

kilkadziesiąt dowcipów ukrytych w ćwiczeniach,

przezabawne ilustracje,

10 zdjęć, na których autorka próbuje udawać postacie z filmów, seriali i nie tylko.

PROŚCIEJ ZNACZY LEPIEJ!

Napisałam taką książkę, jakiej sama chciałabym używać. Uważam, że do mówienia o gramatyce nie są potrzebne trudne pojęcia ani długie wyrazy. Język to zabawa, więc mam nadzieję, że oprócz tego, że nauczysz się angielskiej gramatyki, będziesz też przy tym dobrze się bawić. Ja przy pisaniu tej książki bawiłam się doskonale, a jeśli moje suchary pomogą Ci w nauce, to będzie to nasz wspólny sukces.

DWA TOMY? JAK TO?

Dziwne, nie? Czemu jest ona w dwóch częściach? Już odpowiadam. Właściwie te dwa tomy w planach miały być jednym. Podzieliłam książkę na dwie części tylko z jednego powodu: dla Twojej wygody. Gdyby była to jedna gruba pozycja, to wypełnianie ćwiczeń, czyli pisanie po książce, byłoby bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. A napisałam ją właśnie z tego powodu: abyś Ty, Czytelniku, w praktyce poznał gramatykę, a ta praktyka zakłada właśnie bazgrolenie, mazanie, stawianie kulfonów, kaligrafowanie… Jednym słowem: pisanie.

Grube książki robią wrażenie. Ładnie wyglądają na półce, stanowią poważną pozycję w dorobku autora, są dumą jego rodziców. Ale mnie nie o to chodzi. Dla mnie najważniejsze jest, by ta książka spełniła swoją funkcję, czyli praktycznie służyła Ci do nauki, a to zdecydowanie ułatwi fakt, że z jednego grubaśnego tomiska zrobiliśmy dwie cieńsze i przyjaźniejsze części.

PRAWIE 600 STRON, KTÓRE POPRAWIĄ TWÓJ ANGIELSKI!

Uczyłeś(aś) się już kiedyś angielskiego, prawda? „Tak, tak, kiedyś w szkole, potem jeszcze trochę, ale tak z przerwami. W sumie nigdy się do tego porządnie nie przyłożyłem” – zgaduję, że właśnie tak odpowiesz, bo tak przeważnie odpowiadają ludzie, których o to pytam. No to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Wiesz, kiedy który czas zastosować? Nie przejmuj się, większość Polaków nie wie. Teraz możesz wreszcie uporządkować sobie wiedzę z gramatyki, bo tłumaczę ją tu prostymi słowami, na wielu przykładach, również z tekstów piosenek czy dialogów filmowych.

„Grama to nie drama” to praktyczny przewodnik do nauki angielskiej gramatyki, napisany na luzie i z humorem. Zawiera proste objaśnienia, zabawne przykłady, skuteczne ćwiczenia i cytaty z popularnych filmów, seriali i piosenek.

CZYTAJ! ĆWICZ! DZIEL SIĘ!

Po tej książce możesz śmiało pisać – właśnie po to są wszystkie luki. Nawet powiem więcej – musisz pisać, bo jeśli zrobisz ćwiczenia tylko ustnie albo przy którymś pomyślisz: „Dobra, dobra, to wiem, tego nie muszę”, to gwarantuję, że prędzej czy później wyleci Ci to z głowy. Dlatego nie bądź rura i pisz po tej książce. Ona do tego jest. Złam system, oszukaj swój mózg i wypełnij ćwiczenia pisemnie. Potem mi podziękujesz.

Jestem przekonana, że dasz radę! Opanujesz angielską gramatykę i prawidłowo będziesz używać języka, bez którego trudno wyobrazić sobie życie w dzisiejszym świecie. Jeżeli zaś chciałbyś pokazać tę książkę gdzieś w internecie lub pochwalić się tym, że się z niej uczysz, to możesz użyć hasztagu #gramatoniedrama. Będę na niego zaglądać, więc na pewno zobaczę, jak pilnie się uczysz, i będę z Ciebie dumna.

Zajrzyj do środka książki!

Zobacz spis treści i próbkę tego, jak prezentuje się wnętrze książki Arleny. Kliknij w obrazek, aby zobaczyć książki z bliska.

Opinie o książce

Wyjątkowa pozycja na rynku, na którą dawno czekałem. Świetne wytłumaczenie gramatyki, trafne konteksty, humor, cytaty z filmów oraz utworów muzycznych czynią tę książkę idealną do nauki języka. Gorąco polecam.

Dr Arkadiusz Badziński, Adiunkt Instytutu Języka Angielskiego Uniwersytetu
Śląskiego, tłumacz przysięgły, leksykograf

Żaden podręcznik, z którym miałam do czynienia w szkole nie był tak przejrzysty i intuicyjny. Obie części poruszają najcięższy aspekt języka czyli gramatykę, ale robią to w sposób bezbolesny. Nie brakuje tu miejsca do ćwiczeń i przede wszystkim ćwiczenia nie są nudne i nieżyciowe. Pod dostatkiem tutaj przednich sucharków oraz mowy potocznej. Polecam tę książkę każdej osobie, która chce podszlifować swój angielski bez zmuszania się do kolejnego podejścia.

Jak dla mnie świetna. Najlepsze moim zdaniem jest to, że problemy gramatyczne tłumaczone są w zrozumiały sposób. Dodatkowo potraktowane są nie tylko ogólnie, ale w rozdziałach tłumaczone są też niekiedy niuanse i haczyki. Dla mnie, jako osoby, która angielski zna na dobrym poziomie, takie rozjaśnienia dotychczasowych dylematów są na wagę złota. Oczywistą zaletą są też ćwiczenia wyczerpujące temat z każdej strony.W książce wyraźnie można odczuć, że Pani Arlena ma duże doświadczenie w nauczaniu angielskiego. Wie jakie rzeczy wyjaśnić, jak wyjaśnić i jak zestawić ze sobą tematy do ćwiczeń. Pani Arlena mówi, że jest to książka, którą sama chciałaby mieć i ja również się pod tym podpisuję – w 100 % :)

Od wielu lat próbowałem nauczyć się języka angielskiego, z różnymi efektami. Dopiero kiedy poznałem kanał Pani Arleny Witt na YouTube, zauważyłem ile błędów popełniałem do tej pory, a sama nauka stała się teraz łatwiejsza. Kiedy usłyszałem, iż ta genialna nauczycielka wydała książkę, musiałem ją mieć. Oczywiście nie zawiodłem się, książka jest genialna tak jak jej autorka. Wiedza podana w prosty, intuicyjny sposób, ciekawe, wesołe przykłady, takiej książki szukałem do tej pory ! Aż chce się uczyć. Wszystkim niezdecydowanym mogę śmiało polecić. Cóż, sobie także mogę polecić, gdyż muszę kupić kolejny egzemplarz, gdyż pierwszy został już pożyczony przez moją córkę, która także uczy się angielskiego, a nawet mogę stwierdzić iż już potrafi posługiwać się nim biegle. Jednym słowem POLECAM!

ARLENA WITT
Czemu nie dramatyzuje?

Arlena Witt od 2015 roku prowadzi na YouTubie cykl „Po Cudzemu”, w którym pokazuje, jak poprawnie mówić po angielsku, a ilustruje to przykładami z popularnych filmów, seriali i piosenek. Jej filmy, podobnie jak ta książka, są lekkie i nagrane z przymrużeniem oka, łączą naukę z zabawą i sprawiają, że wiedza sama wchodzi do głowy. Arlena uważa, że w polskich szkołach na lekcjach angielskiego nie ćwiczy się mówienia, że internet to świetne źródło wiedzy, tylko trzeba z niego mądrze korzystać, i że warto mówić innym miłe rzeczy. W internecie znajdziesz ją pod nickiem @wittamina.

KUP KSIĄŻKĘ

NAJBARDZIEJ ROZCHWYTYWANA KSIĄŻKA DO ANGIELSKIEGO W POLSCE.
PONAD 95 TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW!
1 EGZEMPLARZ = 2 TOMY = 99 ZŁ
WYBIERZ JEDEN Z PAKIETÓW ⤵️
Grama to nie drama
tania wysyłka (od +9,90 zł)
ekologiczne opakowanie
1 obiad dla Pajacyka
 
Wysyłka od ręki
Wybór czytelników
tania wysyłka (od +9,90 zł)
ekologiczne opakowanie
1 obiad dla Pajacyka
 
Wysyłka od ręki
Świnki trzy
tania wysyłka (od +9,90 zł)
ekologiczne opakowanie
1 obiad dla Pajacyka
 
Wysyłka od ręki

KSIĄŻKĘ KUPISZ TYLKO NA TEJ STRONIE
NIE MA JEJ W KSIĘGARNIACH!

Pamiętaj

Kupując egzemplarz tej książki, ufundowałeś ciepły posiłek w ramach programu Pajacyk.
Dziękuję Ci w imieniu dziecka, które dzięki Tobie pójdzie dziś spać najedzone.