Strona Główna

Zapraszam na przejażdżkę. Środkiem transportu będzie winda. Zjedziemy do podziemia, aby zobaczyć sprawy, które rzadko wydostają się na światło dzienne. To tematy przemilczane, konsekwentnie pomijane, a niekiedy celowo zamiatane pod dywan. Aż do dzisiaj.

Rafał Gębura opisał w formie reportaży prawdziwe historie 20 osób, które w trakcie wielogodzinnych rozmów podzieliły się z nim swoimi niezwykłymi doświadczeniami. Ich porażająca szczerość pozwala lepiej zrozumieć i oceniać świat, w którym żyjemy. Książka przekazuje także praktyczne wskazówki od ludzi, którzy żyją w nietypowy sposób lub wykonują niszowe zawody.

HIT! 25 000+ ZADOWOLONYCH CZYTELNIKÓW.

KSIĄŻKĘ KUPISZ TYLKO NA TEJ STRONIE,
NIE MA JEJ W KSIĘGARNIACH!

Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do przejrzenia najczęściej zadawanych – o tutaj.

Ta książka odpowiada między innymi na te pytania:

Co dzieje się z psychiką rzeźników, którzy na co dzień przygotowują mięso do sprzedaży?

W jaki sposób zabezpieczyć się przed wykradzeniem haseł do naszych kont internetowych i bankowych?

Jak poważną chorobą jest depresja i do czego może prowadzić?

W jaki sposób rozpoznać kłamstwo z ust osoby, z którą rozmawiamy?

Jak naprawdę wygląda życie w więzieniach?

Co przeżywają osoby zmagające się z autyzmem?

Jak osoby niepełnosprawne radzą sobie z zaspokajaniem potrzeb seksualnych?

Zajrzyj do środka książki!

Zobacz spis treści i próbkę tego, jak prezentuje się wnętrze książki Rafała. Kliknij w obrazek, aby zobaczyć książki z bliska.

Napisali o książce

Kolejny raz zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby zdobyć książkę ze stajni Altenberga jeszcze przed jej wydrukowaniem. Zwyczajnie nie mogłem doczekać. To co dostałem okazało się jeszcze lepsze niż przypuszczałem. Rafał zabiera w podziemny świat za sprawą znakomitych reportaży, które otwierają oczy na rzeczywistość, o jakiej większość z nas nie ma pojęcia. Wiele z nich zostanie ze mną na długo. Kawał porywającej i ważnej roboty!

Tomasz Kammel, autor programów telewizyjnych i internetowych

„Otwórz oczy” to zbiór rozmów z osobami, które w debatach publicznych głosu często nie mają. Wysłuchując tych, których na co dzień nie słychać, Rafał daje im szansę na to, by wreszcie mogli opowiedzieć swoje historie, nierzadko pełne dramatów. A co chyba najważniejsze, Rafał stroni od jednoznacznych ocen, bo świat nie jest tak czarno-biały, jak się czasem może wydawać.

Łukasz Mackiewicz, redaktor i korektor

Za Rafałem poszedłbym nawet na koniec świata, ale nie spodziewałem się, że zabierze mnie w podróż… windą. Okazała się to jednak wyprawa niezwykła, która bardzo dużo nauczyła mnie o ludziach, którzy równie dobrze mogą być moimi sąsiadami. Książka Rafała naprawdę otwiera oczy na świat dookoła nas i pozwala swobodniej wypowiadać się w tematach, które aktualnie są dyskutowane. 

Radosław Kotarski, autor programów telewizyjnych i internetowych

RAFAŁ GĘBURA

Dziennikarz i politolog, który w trakcie swojej kariery udowodnił, że potrafi opowiadać niezwykłe historie zwykłych ludzi. Od 2017 roku prowadzi na YouTubie program „7 metrów pod ziemią”, w którym pokazuje, jak formuła internetowych wywiadów może ciekawie prezentować społeczne tematy. Jego filmy, artykuły i podcasty trafiły do milionów odbiorców.

BESTSELLER!
WYBIERZ JEDEN Z PAKIETÓW I KUP GO SZYBKO I BEZPIECZNIE

Koniec
darmowej dostawy

Otwórz oczy!
DARMOWA DOSTAWA 📦 🔥
ekologiczne opakowanie
1 obiad dla Pajacyka
 
Wysyłka od ręki
Wybór czytelników
DARMOWA DOSTAWA 📦 🔥
ekologiczne opakowanie
1 obiad dla Pajacyka
 
Wysyłka od ręki
Świnki trzy
DARMOWA DOSTAWA 📦 🔥
ekologiczne opakowanie
1 obiad dla Pajacyka
 
Wysyłka od ręki

Do końca darmowej dostawy zostało:

KSIĄŻKĘ KUPISZ TYLKO NA TEJ STRONIE
NIE MA JEJ W KSIĘGARNIACH!

Włożyliśmy całe serce, aby książka obok przydatnej treści również pięknie się prezentowała. Otrzymujesz więc solidną i twardą oprawę, a w niej przyjemny papier oraz kolorowe ilustracje, które pomogą przenieść się do innego świata. Dlatego „Otwórz oczy” to idealny prezent dla kogoś bliskiego, ale także – dla siebie!

Dzięki temu łatwiej będzie nam wypowiadać się na gorące tematy, które ostatnio są obecne w dyskusjach publicznych i tych prowadzonych w domowym zaciszu.

Pamiętaj

Kupując egzemplarz tej książki, ufundowałeś ciepły posiłek w ramach programu Pajacyk.
Dziękuję Ci w imieniu dziecka, które dzięki Tobie pójdzie dziś spać najedzone.