Strona Główna

Zapraszam na przejażdżkę. Środkiem transportu będzie winda. Zjedziemy do podziemia, aby zobaczyć sprawy, które rzadko wydostają się na światło dzienne. To tematy przemilczane, konsekwentnie pomijane, a niekiedy celowo zamiatane pod dywan. Aż do dzisiaj.

Rafał Gębura opisał w formie reportaży prawdziwe historie 20 osób, które w trakcie wielogodzinnych rozmów podzieliły się z nim swoimi niezwykłymi doświadczeniami. Ich porażająca szczerość pozwala lepiej zrozumieć i oceniać świat, w którym żyjemy. Książka przekazuje także praktyczne wskazówki od ludzi, którzy żyją w nietypowy sposób lub wykonują niszowe zawody.

HIT! 25 000+ ZADOWOLONYCH CZYTELNIKÓW.

KSIĄŻKĘ KUPISZ TYLKO NA TEJ STRONIE,
NIE MA JEJ W KSIĘGARNIACH!

Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do przejrzenia najczęściej zadawanych – o tutaj.

Ta książka odpowiada między innymi na te pytania:

Co dzieje się z psychiką rzeźników, którzy na co dzień przygotowują mięso do sprzedaży?

W jaki sposób zabezpieczyć się przed wykradzeniem haseł do naszych kont internetowych i bankowych?

Jak poważną chorobą jest depresja i do czego może prowadzić?

W jaki sposób rozpoznać kłamstwo z ust osoby, z którą rozmawiamy?

Jak naprawdę wygląda życie w więzieniach?

Co przeżywają osoby zmagające się z autyzmem?

Jak osoby niepełnosprawne radzą sobie z zaspokajaniem potrzeb seksualnych?

Zajrzyj do środka książki!

Zobacz spis treści i próbkę tego, jak prezentuje się wnętrze książki Rafała. Kliknij w obrazek, aby zobaczyć książki z bliska.

W krótkich reportażach, które paradoksalnie czyta się dość lekko, porusza wiele tematów, o których nie mógłby z różnych względów porozmawiać przed kamerą (zbyt trudny temat, strach rozmówcy przed pokazaniem się itp.). Niektóre z tematów/reportaży są naprawdę wstrząsające. Każdy jest wart przeczytania.

Michał na LubimyCzytac.pl

Jednak niektóre historie mnie totalnie zaskoczyły i zmusiły do reflekcji na tematy nad którymi nigdy się nie zastanawiałam. To książka która warto przeczytać. Napisana z dużym smakiem. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do niej to radzę ja kupić a każdy znajdzie tam przynajmniej jedną historie która otowrzy mu oczy.

Anek na LubimyCzytac.pl

Każda historia była inna, mniej lub bardziej interesująca. W jednym momencie chciałam wyrzucić książkę przez okno i więcej do niej nie wracać (rozmowa z Agnieszką). Najbardziej jednak przemówiła do mnie ta, która dotyczyła pracy w zakładzie karnym. Strasznie mnie interesują takie tematy i fajnie było dowiedzieć się czegoś więcej. Jak to wygląda u nas, jakie więzień ma przywileje, co może i tak dalej.
Pozycja dla każdego, kto lubi codziennie historie normalnych ludzi.

matrioszkaa na LubimyCzytac.pl

RAFAŁ GĘBURA

Dziennikarz i politolog, który w trakcie swojej kariery udowodnił, że potrafi opowiadać niezwykłe historie zwykłych ludzi. Od 2017 roku prowadzi na YouTubie program „7 metrów pod ziemią”, w którym pokazuje, jak formuła internetowych wywiadów może ciekawie prezentować społeczne tematy. Jego filmy, artykuły i podcasty trafiły do milionów odbiorców.

BESTSELLER!
WYBIERZ JEDEN Z PAKIETÓW I KUP GO SZYBKO I BEZPIECZNIE
Otwórz oczy!
tania wysyłka (od +9,90 zł)
ekologiczne opakowanie
1 obiad dla Pajacyka
 
Wysyłka od ręki
Wybór czytelników
tania wysyłka (od +9,90 zł)
ekologiczne opakowanie
1 obiad dla Pajacyka
 
Wysyłka od ręki
Świnki trzy
tania wysyłka (od +9,90 zł)
ekologiczne opakowanie
1 obiad dla Pajacyka
 
Wysyłka od ręki

KSIĄŻKĘ KUPISZ TYLKO NA TEJ STRONIE
NIE MA JEJ W KSIĘGARNIACH!

Włożyliśmy całe serce, aby książka obok przydatnej treści również pięknie się prezentowała. Otrzymujesz więc solidną i twardą oprawę, a w niej przyjemny papier oraz kolorowe ilustracje, które pomogą przenieść się do innego świata. Dlatego „Otwórz oczy” to idealny prezent dla kogoś bliskiego, ale także – dla siebie!

Dzięki temu łatwiej będzie nam wypowiadać się na gorące tematy, które ostatnio są obecne w dyskusjach publicznych i tych prowadzonych w domowym zaciszu.

Pamiętaj

Kupując egzemplarz tej książki, ufundowałeś ciepły posiłek w ramach programu Pajacyk.
Dziękuję Ci w imieniu dziecka, które dzięki Tobie pójdzie dziś spać najedzone.