Strona Główna

CO JEŚLI WIĘKSZOŚĆ METOD, KTÓRYCH UŻYWAMY DO UCZENIA SIĘ JEST KOMPLETNIE BEZUŻYTECZNA? DLACZEGO PAMIĘTAMY TAK MAŁO INFORMACJI ZE SZKOŁY? CZAS TO ZMIENIĆ!

Radek Kotarski wziął pod lupę setki naukowych artykułów i książek, a następnie przeprowadził na sobie serię eksperymentów, aby sprawdzić przeróżne metody uczenia się. Wszystko po to, aby wytypować skuteczne techniki, za pomocą których można w nowoczesny i przyjemny sposób zdobywać wiedzę lub umiejętności. To one będą prawdziwymi wytrychami, którymi włamiemy się do naszych mózgów! W końcu przez całe życie mamy jeszcze sporo do zapamiętania.

HIT!!! JUŻ BLISKO 150 TYSIĘCY SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY.

KSIĄŻKĘ KUPISZ TYLKO NA TEJ STRONIE,
NIE MA JEJ W KSIĘGARNIACH!

Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do przejrzenia najczęściej zadawanych – o tutaj.

Ta książka odpowiada między innymi na te pytania:

Jak zastosować w praktyce przebadane naukowo metody skutecznego uczenia się?

Dlaczego pamiętamy tak mało informacji ze szkoły?

Z jakich metod i nawyków absolutnie nie korzystać przy nauce czegokolwiek?

Kiedy jest dobry czas na naukę?

Dlaczego nie powinniśmy uciekać przed uczeniem się – nawet w dorosłym życiu?

„WŁAM SIĘ DO MÓZGU” TO KSIĄŻKA, KTÓRĄ KAŻDY POWINIEN PRZECZYTAĆ JESZCZE W SZKOLE.

JAK NAUCZYŁEM SIĘ JĘZYKA SZWEDZKIEGO W PÓŁ ROKU?

Zwyczajnie nie ma ucieczki przed uczeniem się przez całe życie! Dlatego doszedłem do wniosku, że się zamęczę, jeśli nie użyję do przyswajania nowych informacji czegoś innego niż mechaniczne powtarzanie i próby pamięciowego wkuwania. To przez nie tak wielu negatywnie kojarzy uczenie się. Postanowiłem więc rzetelnie zbadać zdobycze nauki w dziedzinie uczenia się oraz pamięci i raz na zawsze zmienić to, jak zapamiętuję! Ty też możesz dokonać takiej zmiany! Jestem przekonany, że niezależnie od wrodzonych zdolności możemy uczyć się czegokolwiek chcemy w przyjemny i skuteczny sposób. Najważniejsze jest jednak, aby zacząć od nauczenia się, jak należy… się uczyć. Tylko wtedy będziemy mogli oszczędzać czas i siły, a wiedza lub umiejętności zostaną z nami na dłużej.
Aby nasze rozważania nie pozostały wyłącznie teoretyczne, pozwoliłem sobie nieskromnie wpleść w tekst własne doświadczenia. W tym celu w pół roku od zera nauczyłem się języka szwedzkiego i aby to udowodnić zdałem na poziomie średniozaawansowanym egzamin Swedex, który przeprowadzany jest przez Uniwersytet Ludowy w Göteborgu także w Polsce. Przez ten czas ani razu nie byłem w Szwecji oraz korzystałem wyłącznie z powszechnie dostępnych metod i technik nauki, które opisałem w tej książce.

WŁAM SIĘ DO SWOJEGO MÓZGU!

Niestety na gotowe rozwiązania w postaci metod skutecznego uczenia się natknąłem się dość późno, więc postanowiłem napisać tę skromną książkę, aby inni poznali je dużo szybciej. Skoro uczymy się przez całe życie, to zawsze jest dobra pora na wzbogacenie wachlarza naszych wytrychów do mózgu. Bo – używając terminologii kryminalnej – tym właśnie są wspomniane sposoby.
Profesjonalni rabusie wiedzą, że istnieją lepsze techniki włamywania się do zamkniętych miejsc niż uderzanie młotem w drzwi czy szybę. A to przecież serwujemy sami sobie! Bezmyślne czytanie kilka razy tych samych tekstów, podkreślanie fragmentów i próby ich wkucia przynoszą często podobny skutek co cios otrzymany prosto w głowę. Dlatego złodziejaszki nierzadko używają znacznie bardziej wyrafinowanych metod, tak jak my będziemy skuteczniejszymi sposobami włamywali się do zasobów naszego mózgu.

CZYTAJ! STOSUJ! DZIEL SIĘ!

Pozwól, drogi Czytelniku, że stanę się na jakiś czas Twoim przewodnikiem po skutecznych metodach. Do Ciebie będzie należała ostateczna decyzja, które z nich włączysz do swojego arsenału. Jeśli do tej pory wyłącznie mechanicznie czytałeś podręczniki, instrukcje i opracowania, aby próbować coś z nich zapamiętać czy budowałeś sieć skojarzeń, to czeka Cię zmiana fundamentalna. Zapnij pasy, wybieramy się w arcyinteresującą podróż!
Jeśli masz ochotę, śmiało pokazuj w mediach społecznościowych, jak się uczysz, dodając hasztag #wlamsiedomozgu. Będę obserwował jak Ci idzie!


Zajrzyj do środka książki!

Zobacz spis treści i próbkę tego, jak prezentuje się wnętrze książki Radka. Kliknij w obrazek, aby zobaczyć książkę z bliska.

Moim zdaniem „Włam się do mózgu” jest świetną propozycją dla uczniów, studentów czy dorosłych, którzy chcą uczyć efektywniej. W sumie nawet jeśli nie uczysz się aktualnie niczego, to i tak polecam, bo wiedza zostaje na przyszłość. Bardzo podoba mi się to, że autor wiedzę czerpie z naukowych źródeł i własnych doświadczeń, więc w książce nie znajdziemy banałów. Po przeczytaniu czuję, że czegoś się nauczyłem. Teraz przede mną próba wcielenia teorii w praktykę. Wykonanie jest na najwyższym poziomie, szczególnie ilustracje, które świetnie współdziałają z tekstem. Muszę przyznać, że nie zawiodłem się, a nawet jestem pozytywnie zaskoczony.

pggp

Książka na początku stawia pytanie: czy ktoś kiedykolwiek nauczył Cię jak masz się uczyć? No i niestety muszę odpowiedzieć, że nie.
Dzięki książce poznajemy kilka/kilkanaście ciekawych metod nauki, które możemy wykorzystać nie tylko przy nauce obcego języka, ale mogą one pomóc przy każdej nauce. Książkę przeczytałem z zapartym tchem, spodobała się, otworzyła oczy, teraz najtrudniejsze… wcielić te metody w życie.

Michał Lis

Bardzo przystępnie opracowane zestawienie najpopularniejszych skutecznych metod nauki. Ogromny plus za bogatą bibliografię i podawanie źródeł oraz autorów. Książkę czyta się przyjemnie i szybko, zabawna i pouczająca, przepięknie wydana.

Wielokierunkowa

Książkę dosłownie pochłonełam w jeden dzień. Od kiedy pamiętam oglądam pana Radka na YT i dażę go ogromnym szacunkiem, gdy dowiedziałam się o książce to mimo wszystko podeszłam do niej dość sceptycznie, ponieważ nie lubię książek typu "powiem ci jak masz żyć”. Tutaj dostajemy coś totalnie innego, podejście do tematu jest bardzo profesjonalne – wszystkie metody rzetelnie przedstawione na podstawie analiz badań wielu specjalistów, znawców tematu uczenia się. Widać, że autor się postarał i włożył w ten projekt dużo pracy i serca. Wszystko opisne w sposób przystępny do każdego i tak uważam, że właśnie jest to książka dla każdego ucznia jak i dla osób dorosłych, które też ciągle zdobywają nową wiedzę .

zuzis

Metody nauki, jakie dotychczas mogliśmy znaleźć głównie w formie badań, Radek Kotarski umiejętnie przełożył na papier. Niektórych form w ogóle nie znałem, niektóre już używałem (mniej lub bardziej świadomie) – ale nawet w nich odkryłem nowości! I tak oto przy metodzie walenia, natrafiłem na metodę notowania Cornella, o której dotąd nie miałem pojęcia.
Bardzo ładna oprawa graficzna, proste sformułowanie informacji i podparcie przedstawionych metod licznymi badaniami – jest to książka jak najbardziej godna czasu i pieniędzy! Polecam ciepło.

Paweu

RADEK KOTARSKI

Czyli kto?

RADEK KOTARSKI – popularyzator wiedzy, twórca kanału „Polimaty” na YouTube, prowadzący i reżyser telewizyjnego programu „Podróże z historią” . Autor bestsellerowej książki „Nic bardziej mylnego!”, w której obala najbardziej rozpowszechnione mity naukowe i historyczne. Uwielbia brać pod lupę niesamowicie ciekawe tematy i dzielić się z innymi wynikami swoich badań.

Kup Książkę

PRAWIE 150 000 SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY
WYBIERZ JEDEN Z PAKIETÓW I KUP GO SZYBKO I BEZPIECZNIE
Włam się do mózgu
tania wysyłka (od +9,90 zł)
ekologiczne opakowanie
1 obiad dla Pajacyka
 
Wysyłka od ręki
Wybór czytelników
tania wysyłka (od +9,90 zł)
ekologiczne opakowanie
1 obiad dla Pajacyka
 
Wysyłka od ręki
Świnki trzy
tania wysyłka (od +9,90 zł)
ekologiczne opakowanie
1 obiad dla Pajacyka
 
Wysyłka od ręki

KSIĄŻKĘ KUPISZ TYLKO NA TEJ STRONIE
NIE MA JEJ W KSIĘGARNIACH!

Włożyliśmy całe serce, aby książka obok przydatnej treści również pięknie się prezentowała. Otrzymujesz więc solidną i twardą oprawę, a w niej przyjemny papier oraz kolorowe zdjęcia i wykresy, które pomogą w zamienieniu teorii na praktykę. Dlatego „Włam się do mózgu” to idealny prezent dla kogoś bliskiego, ale także – dla siebie!

Pamiętaj

Kupując egzemplarz tej książki, ufundowałeś ciepły posiłek w ramach programu Pajacyk.
Dziękuję Ci w imieniu dziecka, które dzięki Tobie pójdzie dziś spać najedzone.