fbpx

Hania Sywula - „W głowie się poprzewracało”

Hania Sywula - „W głowie się poprzewracało”

Znacznie wyżej cenimy ciało niż umysł. Gdy coś nas boli, idziemy do lekarza. Ze zdrowiem psychicznym jest inaczej. Mówiąc o trudnych emocjach słyszymy „myśl pozytywnie”. To tak, jakby człowiekowi ze złamaną nogą kazać chodzić na przełamanie. Czas to zmienić! Potrzeba do tego rzetelnych wskazówek opartych na nauce. Znajdziesz je w książce Hani Sywuli, popularyzatorki wiedzy o psychologii.

Masz wrażenie, że za dużo myślisz? Nie śpisz, bo zalewa Cię natłok myśli? Odczuwasz stres wśród obcych ludzi? Krytycznie się oceniasz? Tworzysz czarne scenariusze i przejmujesz się rzeczami, na które nie masz wpływu? Jeśli coś z tego brzmi znajomo, „W głowie się poprzewracało” jest lekturą dla Ciebie!

Bestseller!

higiena psychiczna

równowaga emocjonalna

naukowo sprawdzone porady

Zamów NA ŚWIĄTECZNY PREZENT

DOŁĄCZ DO PONAD

0 +

ZADOWOLONYCH CZYTELNIKÓW

Dzięki książce „W głowie się poprzewracało” możesz:

 • poznać potwierdzone naukowo metody na wspieranie zdrowia psychicznego (dzięki współpracy Hani Sywuli oraz psycholożki Anny Cyklińskiej),
 • uporać się z negatywnymi myślami,
 • zrozumieć własne emocje,
 • poznać swoje potrzeby psychiczne,
 • zmienić niekorzystne nawyki i schematy myślowe,
 • nauczyć się, jak dbać o swoją głowę na co dzień,
 • zerwać z banałami w stylu „wystarczy myśleć pozytywnie”,
 • przygotować się do terapii i wiedzieć czego po niej oczekiwać, jeśli kontakt z psychoterapeutą będzie Ci potrzebny.

Zajrzyj do środka książki:

SPIS TREŚCI:

Zanim zaczniesz czytać tę książkę, chcę wyjaśnić, dlaczego poruszanie tematu zdrowia psychicznego jest niezwykle potrzebne – zaburzenia psychiczne dotyczą jednej na cztery osoby, ale zdrowie psychiczne mają wszystkie cztery na cztery.

Problem depresji i innych zaburzeń psychicznych jest bardzo poważny, ale nie jest nowy. Człowiek od zawsze poszukiwał odpowiedzi na pytanie, jaka jest przyczyna cierpienia psychicznego. Dziś dzięki nauce wiemy więcej i możemy skuteczniej leczyć problemy emocjonalne.

Gdyby trudne emocje nie były nam potrzebne, ewolucja już dawno by je wyeliminowała. Z tego rozdziału dowiesz się, jaką informację przekazuje nam każda emocja, a także jak radzić sobie z zalewającymi nas smutkiem, lękiem czy złością.

To, jacy jesteśmy dzisiaj, to wypadkowa wielu czynników. Jednym, bardzo ważnym z nich są doświadczenia z dzieciństwa i relacje w pierwszych latach życia.

Codziennie w naszych głowach pojawia się masa myśli, część z nich to interpretacje i oceny rzeczywistości. Jeśli oceniamy wszystko negatywnie, to cierpimy. Na szczęście schematy myślenia to nawyki, a niekorzystne nawyki można zmieniać. Z tego rozdziału dowiesz się, jak możesz uporać się z negatywnymi myślami.

Choć każdy z nas ma inny tok myślenia, można wyodrębnić powtarzające się schematy, obecne w wielu negatywnych myślach – zniekształcenia poznawcze. Ten rozdział pomoże Ci rozpoznać kłamstwa, którymi karmi Cię umysł.

Niektóre negatywne myśli wracają jak bumerang i nie chcą odpuścić. Prawdopodobnie dlatego, że mają korzenie głębiej, w przekonaniach. Popracujemy więc nad destrukcyjnymi przekonaniami, znajdziemy ich źródło i poszukamy nowych, zdrowych zamienników.

Ze wszystkim sobie radzimy, choć nie zawsze w zdrowy sposób. Obronne strategie radzenia sobie, choć w przeszłości pomogły nam przetrwać, teraz mogą być uciążliwe. Należą do nich na przykład perfekcjonizm czy prokrastynacja.

Trudne stany emocjonalne wynikają z niezaspokojonych potrzeb. Bez pożywienia, wody czy powietrza nie przeżyjemy długo, ale brak akceptacji, szacunku i poczucia przynależności może wywołać równie poważne konsekwencje. Z tego rozdziału dowiesz się, jakie są Twoje potrzeby emocjonalne i jak możesz je zaspokajać.

Wszyscy mierzymy się z bólem psychicznym, negatywnymi myślami i trudnymi emocjami. A co by się stało, gdybyśmy zamiast z tym walczyć, po prostu nauczyli się to akceptować i nie utożsamiać się ze szkodliwymi treściami, które podpowiada nam głowa?

Mindfulness (uważność) to wspaniała umiejętność skupiania uwagi na tu i teraz, bez osądzania obecnej chwili. To technika, dzięki której nie tylko możesz zredukować stres i napięcie, wzmocnić koncentrację, ale też nauczyć się czerpać mnóstwo radości z codziennego życia.

Jeśli chcesz, by coś się zmieniło… musisz coś zmienić. Drastyczne i brutalne przekraczanie swoich granic, do którego namawiają pseudocoache, kończy się zwykle jeszcze większą niechęcią i oporem przed zmianą. Dowiesz się, jak korzystać z technik terapii behawioralnej, dzięki którym możesz zmniejszyć swój lęk.

Mówiąc o zdrowiu psychicznym, nie da się przecenić roli wsparcia społecznego. Z zasady nie jesteśmy samowystarczalni i mamy potrzeby emocjonalne, których nie możemy zaspokoić bez drugiego człowieka. Budowanie wspierających relacji opartych na bliskości i szacunku jest niezbędne do szczęścia i zdrowia psychicznego. Poszukamy więc Twojej sieci wsparcia i recepty na dobre relacje.

Przemoc to nie tylko rozboje, kradzież i pobicia, to też pasywna agresja i nieempatyczna komunikacja. Na szczęście można nauczyć się porozumiewać tak, by się dogadać, a przy tym nie poranić. Jak to robić? – dowiesz się z tego rozdziału.

Wszyscy wiemy, że dobrze mieć motywację, bo wtedy nam się chce, dążymy do swoich celów i je osiągamy. Często jednak, mówiąc o rzeczach do zrobienia, popadamy w zniekształcenia myślenia, które wiążą nam ręce i sprawiają, że wypompowujemy z siebie energię.

Kryzysy zdrowia psychicznego dotyczą nas wszystkich, dlatego ważne, byśmy traktowali swoją higienę psychiczną priorytetowo. Z tego rozdziału dowiesz się, jak dbać o swoją głowę na co dzień i jak utrzymać poprawę.

0

rozdziałów

1 +

stron

Recenzje i oceny:

_w_sobczynska_
_w_sobczynska_
@_w_sobczynska_
Czytaj więcej
@wittamina dzięki za książki, dzięki nim usystematyzowałam wiedzę! Spokojna po wynikach matur - podstawa na 98%, a rozszerzenie na 80%. Przygoda z angielskim dopiero się zaczyna, a książki i kanał polecam i będę polecać dalej. Jeszcze raz dziękuję😍 #pocudzemu #gramatoniedrama
yosoy
yosoy
Czytaj więcej
Książka jakich mało na rynku, nie jest męcząca ani nudnawa. Autorka posługuje się w książce słownictwem, którego używa się praktycznie na co dzień, jednakże po przerobieniu 15933 innych książek przeznaczonych do nauki angielskiego to z niej wyniosłam najwięcej nieznanych mi dotąd słówek/ zwrotów. Jednym słowem cel książki został osiągnięty. Czasem miałam jednak trudności ze zrozumieniem kontekstu cytatów z filmów/seriali, które zostały ulokowane na początku każdego działu. Prawdopodobnie przez to, że po prostu nie oglądałam większości z nich.
Katarzyna
Katarzyna
Czytaj więcej
Mam i ja. Nigdy nie uczyłam się w szkole gdyż mam 45 lat ?. A po roku władam i gadam! Rewelacja. Dziękuję Arleno ?, A jeszcze bardziej polecam ,,Po cudzemu” na YouTube.
Jarek
Jarek
Czytaj więcej
Sukces sprzedaży książki "Władaj i gadaj" bierze się z umiejętności merytorycznego i jednocześnie bardzo przystępnego tłumaczenia zawiłości języka angielskiego na kanale YouTube Arleny Witt. Będąc jej widzami możecie się domyślić stylu w jakim napisana jest książka. (...)
Poprzedni
Następny
0 /10

Średnia ocena na LubimyCzytac.pl

0 /5

Średnia ocena na Allegro.pl

KUP KSIĄŻKĘ

„W głowie się poprzewracało”

papierowe wydanie książki Hani Sywuli
49.90 zł
 • książka „W głowie się poprzewracało” 📖
 • tania i szybka wysyłka (od +9,90 zł)
 • ekologiczne opakowanie 📦
 • 1 obiad dla Pajacyka 🍽

Chcesz kupić ebook „W głowie się poprzewracało” (format .epub i .mobi)? Kliknij tutaj i zamów za 49,90 zł.

Błyskawiczna przesyłka InPost

Bezpieczne płatności 🔒

Czas na zwrot 14 dni

Hania Sywula

Pasjonatka psychologii, a wkrótce absolwentka tego kierunku na Uniwersytecie Warszawskim. Promotorka zdrowia psychicznego i popularyzatorka wiedzy o umyśle, twórczyni kanału psychologicznego „Hania Es”. Najważniejsze słowa, jakie usłyszała od swoich widzów to „uratowałaś mi życie” i „dzięki Tobie poszłam po pomoc”.

0 tys.
subskrybentów
0 tys.
obserwujących
0 tys.
fanów
HaniaEs_profilephoto

FAQ:

„W głowie się poprzewracało” wysyłamy w tej chwili na bieżąco!

Tak. Ebook „W głowie się poprzewracało” w formacie .epub i .mobi można kupić za 49,90 zł klikając w ten link.

Niestety, wyjątkowe czasy, w których żyjemy nie pozwalają nam na organizację sesji podpisów. Warto jednak kupować właśnie teraz, aby załapać się na darmową dostawę i pierwszeństwo w wysyłce.

Nie! Książek Altenberga nie można znaleźć w księgarniach lub salonach sprzedaży. Dostępne są tylko w Internecie, na stronach naszego wydawnictwa. Czyli dokładnie tu, gdzie jesteś! :)

Cena książek w Altenberg NIGDY nie ulega obniżeniu. Okazjonalnie można znaleźć u nas rabat w postaci darmowej dostawy na książkę. Jesteśmy wydawcą i jedynym dystrybutorem naszych książek. Każda z nich musi przejść przez nasz magazyn, więc kupując od nas masz gwarancję najniższej ceny na rynku. Dlatego też nie warto zwlekać z zakupami.

Mamy proste narzędzie, które wymaga wpisania numeru zamówienia i adresu e-mail podanego w zamówieniu. Zwrotnie otrzymacie następujące informacje:

 • kiedy zamówienie zostało złożone
 • jaki jest jego status
 • numer przewozowy paczki i link do śledzenia, jeżeli paczka została już przygotowana lub wysłana
 • książki jakie powinny znaleźć się w paczce.

Z narzędzia można skorzystać pod tym adresem: https://koszyk.altenberg.pl/status/

Szczegółowe wyjaśnienie statusów:
– „Zamówienie przedpremierowe – opłacone” = mamy płatność za to zamówienie przedpremierowe i po przyjeździe książek do magazynu będziemy ją natychmiast wysyłać!
– „Zamówienie przedpremierowe – pobranie” = zamówienie przedpremierowe z płatnością przy odbiorze zostało prawidłowo złożone. Będziemy je realizować, gdy książki przyjadą do magazynu!
– „Oczekuje na płatność” = zamówienie oczekujące na opłacenie i tym samym nierealizowane przez nas do wysyłki,
– „W trakcie realizacji” = poprawnie opłacone zamówienie lub poprawnie przyjęte zlecenie wysyłki za pobraniem. Będziemy realizować to zamówienie,
– „Czeka na spakowanie” = poprawnie przyjęte zamówienie, które jest przekazane do realizacji w magazynie. Czas jego spakowania i wysyłki zależy od tego, czy zamówienie na tę książkę/książki jest realizowane na bieżąco, oczekujemy na dodruk lub jest to zamówienie przedpremierowe z opóźnioną datą wysyłki. O datach wysyłek konkretnych tytułów informujemy na ich stronach internetowych.
– „Zrealizowane” = zamówienie spakowane i przekazane w ręce kuriera. Towarzyszy mu numer listu przewozowego, dzięki któremu można śledzić trasę przesyłki.
– „Dostarczone” = zamówienie zostało szczęśliwie odebrane!
– „Anulowane” = zamówienie zostało anulowane. :)
– „Fakturownia” = zamówienie jest poprawnie opłacone. Status podobny do „Czeka na spakowanie”.

W tym momencie realizujemy wysyłki zagraniczne do krajów Unii Europejskiej (z wyjątkiem Cypru i Malty).

Ceny wysyłek zagranicznych podane są w koszyku. Promocja na darmową dostawę obowiązuje tylko na terenie Polski.

Wysyłki zagraniczne realizujemy tylko z opcją bezpiecznych płatności Przelewy24 (tutaj instrukcja jak łatwo się z tym uporać). Najwygodniej zapłacić kartą, Apple/Google Pay lub odnaleźć numer konta do wpłaty z konta zagranicznego.

Jak zamówić poza kraje Unii Europejskiej?

Rozwiązanie, które nieźle się tu sprawdza to złożenie i opłacenie zamówienia za pośrednictwem osoby mieszkającej w Polsce, np. członka rodziny lub przyjaciela. Wówczas sprawnie dostarczymy książkę temu zaufanemu pośrednikowi. Przesyłkę można wtedy odebrać podczas najbliższej wizyty lub poprosić o pomoc w przekazaniu na dowolny adres.

Faktury i dowody sprzedaży przesyłamy wyłącznie w formie elektronicznej, w momencie wysłania towaru lub w dniu przyjęcia płatności, a najpóźniej w czasie przewidzianym ustawą o VAT. Gdyby z jakiejś przyczyny faktura nie dotarła to prosimy o sprawdzenie folderu niechciane w poczcie elektronicznej lub kontakt z nami. Na pewno pomożemy!

Jasne! Wystarczy wybrać opcję „Płatność przy odbiorze (za pobraniem)” podczas finalizowania zakupu. Kosztuje to dodatkowe 4,90 zł do ceny zamówienia.

Przyjmujemy wpłaty tylko przez system szybkich płatności. Pozwala to w ekspresowym tempie opłacić zamówienie. W ramach systemu można także zapłacić kartą kredytową lub wybrać metodę tradycyjnego przelewu – tam znajdzie się numer konta do wpłaty bezpośredniej.

Jeśli z jakiegoś powodu masz problem z płatnością, skontaktuj się z nami na sklep@altenberg.pl – na pewno pomożemy!

Tak. Nasze książki bardzo rzadko do nas wracają. Jednak chcemy, aby nasi Czytelnicy byli w pełni zadowoleni ze swoich zakupów. Dlatego jeśli coś nie przypadnie Ci do gustu, to jako konsument masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od odbioru towaru, bez podania przyczyny. Wypełnij oświadczenie zawierające imię, nazwisko i numer zamówienia, dołącz je do zwracanej paczki oraz odeślij do nas w bezpieczny sposób nieuszkodzony towar na adres zwrotów i reklamacji: Altenberg/InPost Fulfillment, Wola Bykowska 37, hala 11, rampa 18, 97-306 Grabica. Po otrzymaniu książki potwierdzimy otrzymanie przesyłki i przejdziemy do zwrotu pieniędzy za zakup. Dla przyspieszenia zwrotu warto napisać do nas o tej decyzji na sklep@altenberg.pl.

Więcej na ten temat można poczytać tutaj.

W przypadku prawidłowo złożonego zamówienia, dostaniesz od nas wiadomość z potwierdzeniem. Później nastąpi czas przygotowania i spakowania Twojej paczki. Nie musisz nic już robić.

Pamiętamy o Tobie i robimy wszystko, aby książki jak najszybciej ruszyły w podróż do adresata! :) W momencie, gdy trafi w ręce kuriera, aby odbyć prostą drogę do Ciebie, dostaniesz dodatkowego maila z numerem przesyłki do monitorowania. Wtedy możesz spokojnie śledzić drogę paczki.

Czasami nasze wiadomości trafiają do folderu z mailami niechcianymi lub z jakiegoś tajemniczego powodu się nie wyświetlają, ale nie ma problemu – wystarczy napisać do nas i chętnie pomożemy.

Zwykle książka powinna dotrzeć w Twe progi w ciągu 1 dnia roboczego od nadania paczki w magazynie. Będziemy informować o tym na maila, który podasz w zamówieniu. Zauważ, że jest to czas samego dostarczenia przez kuriera, a nie całkowitej realizacji zamówienia. Nieco dłuższy czas dostawy jest w opcji dostawy Paczka w Ruchu (3-5 dni roboczych). Więcej na ten temat można poczytać tutaj.

Na ten moment nie planujemy wydawania audiobooka, ale nigdy nie mówimy nigdy.

Mamy naprawdę dużo dobrego do zaoferowania. Sprawdź nasze publikacje i kup wybrane tytuły pod tym adresem.