Witaj w naszych skromnych progach! Altenberg to miejsce, w którym wydajemy książki mające realny i pozytywny wpływ na świat. Kierujemy się zasadą, że nie można kupić szczęścia, ale można kupić książki. A skoro jedno i drugie to praktycznie to samo, to udało Ci się trafić pod dobry adres. Dlaczego? Pozwól, że wyjaśnimy w kilku punktach.

WYDAWNICTWO

Altenberg to wydawnictwo publikujące wyłącznie książki, które naszym nieskromnym zdaniem mają prawdziwą wartość. Jeśli szukasz autobiografii 18-letniego bohatera Internetu, to niestety nie mamy nic dla Ciebie. Może jednak zainteresuje Cię książka Radka Kotarskiego? Chociaż najmłodszy nie jest… Wracając do sedna – serwowane przez nas pozycje muszą wnieść do życia czytelnika porcję przydatnej wiedzy lub umiejętności. Zwyczajnie mają zmieniać świat na lepsze! W myśleniu jest nam blisko do kultowego tekstu kabaretu Tey, który mogą pamiętać co dojrzalsi czytelnicy: „Trzeba przejść z ilości w jakość. I to jakość ze znakiem… Ja bym wam powiedział, z jakim znakiem”.

DBAŁOŚĆ O DETALE

Dbamy o każdy etap życia książki – od jej pięknego wydania do dostarczenia czytelnikowi upragnionego dzieła. Dlatego mało sypiamy. Ale przynajmniej jesteśmy pewni jakości, którą tworzymy każdego dnia. Brzmi jak banał? Niestety nadal nie jest to standard polskiego rynku wydawniczego. W Altenbergu nie ma ważnych i ważniejszych etapów. Równie mocno należy skupić się na tworzeniu tekstu, ubraniu go we wspaniałą formę oraz na dystrybucji. Dobry film ma porządne rozpoczęcie, wartki środek akcji i porywające zakończenie. Treść jest najważniejsza, ale sposób jej podania ma także kolosalne znaczenie w odbiorze. Dlatego dmuchamy i chuchamy na każdy detal.

NASI AUTORZY

Autorzy są dla nas partnerami. Z tego właśnie powodu oferujemy im godne honoraria. Oni odwdzięczają się genialną pracą i osobistym udziałem niemal na każdym etapie powstawania ich dzieł. Panuje między nami zgoda i współpraca, jak między błazenkiem plamistym (popularnie – rybką Nemo) a ukwiałem.

SPRZEDAŻ

Sprzedaż naszych książek odbywa się wyłącznie na stronie internetowej wydawnictwa Altenberg i księgarni Alt.pl. Dlaczego? Aby możliwe stało się wszystko, co opisaliśmy w punktach powyżej. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie połączyć odpowiednie wynagrodzenie autorów i piękno publikacji. Za wszystko odpowiadamy sami i nie musimy płacić astronomicznych prowizji za udostępnienie miejsca na stole promocyjnym w wielkiej sieci księgarni. Wolimy oddać te środki autorowi.

ZAWSZE NA CZASIE

Wydajemy książki z bardzo długą datą przydatności do spożycia. Nie są to ryby, które psują się w tempie sprintu Usaina Bolta. Oferujemy przemyślany, dopracowany, nietracący na wartości produkt. Cena książek Altenberga nigdy nie maleje, ponieważ są to produkty najwyższej jakości. Nie trzeba zatem zwlekać z zakupem swojego egzemplarza.

PREMIERY

Premiujemy wiernych czytelników, którzy kupują książki w okresie ich premiery. Tylko wtedy dostaniesz autograf autora oraz darmową przesyłkę kurierską. To forma podziękowania za wsparcie naszych autorów.

UWAGI?

Nie pozjadaliśmy wszystkich rozumów, więc chętnie słuchamy głosów czytelników. Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią, pisz na adres biuro(at)altenberg.pl. Wszelkie komentarze, uwagi – te miłe i krytyczne – są w cenie.