Radek Kotarski - „Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej”

Radek Kotarski - „Inaczej”

Harujesz w pracy, jak wół. Praca wysysa z Ciebie siły, ale nie daje Ci tego, czego chcesz:
• większych pieniędzy i niezależności finansowej,
• więcej czasu na odpoczynek i życie prywatne,
• zdobywania nowych umiejętności i rozwoju,
• docenienia ze strony innych,
• poczucia satysfakcji.

Zamiast tego, prowadzi do wypalenia, chaosu i frustracji. To nie tylko Twój problem! Nikt nie nauczył nas jak skutecznie pracować. Ale da się INACZEJ.

Radek Kotarski w książce „Inaczej” zebrał i sprawdził na sobie najskuteczniejsze metody organizowania swojej pracy i osiągania wyznaczonych celów, które są oparte na pracach naukowych, a nie na czyimś widzimisię („u mnie działa”) lub na szkodliwych tezach pseudocoachów. Zmień tryb pracy obiecujący harówkę i mierne efekty na system dopasowany do Twojej osobowości i polskich realiów. Pracuj INACZEJ – mniej, ale lepiej i przyjemniej.

HIT! Już ponad 46 tysięcy sprzedanych egzemplarzy! 

pracuj lepiej niż 99% Polaków

rób w tydzień, co inni w miesiąc

bądź niezwalnianym pracownikiem

DOŁĄCZ DO PONAD

0

ZADOWOLONYCH CZYTELNIKÓW

Książka „Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej” to:

• konkretnym i prostym językiem opisane metody oparte na pracach naukowych, które pomogą zwiększyć motywację, skuteczne realizować cele, tworzyć dobre nawyki, unikać rozpraszaczy, dobrze zorganizować sobie dzień i przestać wiecznie odkładać sprawy na później;

• wiele możliwych dróg do dobrego ogarniania pracy, które dobierzesz do swojego charakteru i preferencji;

• zmiana sposobu myślenia, że lepsze efekty wymagają ciężkiej harówki i żmudnych godzin spędzonych w pracy (nie, nie wymagają);

• metody pasujące do polskiej rzeczywistości;

• podsumowania rozdziałów, które ułatwią zastosowanie zalecanych zmian w praktyce;

• wyraźnie oddzielone doświadczenia Radka z wdrażania i wykorzystywania prezentowanych metod w jego pracy na przestrzeni lat (co pomoże łatwiej odnieść treść książki do swojego życia).

Zajrzyj do środka książki:

SPIS TREŚCI „INACZEJ”:

Porządna książka tego typu powinna zawierać słowo wstępu, abyśmy mogli umówić się na kilka spraw, w związku z zabraniem się przez ciebie za jej lekturę. Poznasz tu również najbardziej efektywny sposób korzystania z INACZEJ.

Co?! Drugi wstęp?! Nie do końca! Nie mogłem się powstrzymać, aby nie napisać chociaż paru słów na temat niebezpieczeństw związanych z niewłaściwym podejściem do kwestii pracy. Żeby potem nie było, że nie ostrzegałem!

Z działalności niektórych guru sukcesu można żartować bez końca, ale problem jest poważniejszy, niż może nam się wydawać. Stosowanie niesprawdzonych naukowo metod ogarniania siebie w pracy może drastycznie (negatywnie!) wpłynąć na nasze życie.

Temat motywacji wydaje się dość prosty, bo można powiedzieć, że albo nam się chce, albo nie. Jednak mamy tu do czynienia z jednym z najbardziej skomplikowanych – i jednocześnie najbadziej interesujących – mechanizmów natury.

Jeśli odwlekasz niektóre sprawy bez końca, a zamiast tego zajmujesz się wszystkim innym, byleby tylko nie zabrać się za pracę, rozdział o prokrastynacji może przyjść ci z pomocą. Dzięki niemu odkryjesz własne źródła występowania tego fascynującego zjawiska.

Wokół zagadnienia wyznaczania sobie celów narosło tak wiele mitów, że przyszedł czas na uporządkowanie wiedzy na ten temat. Z tego rozdziału dowiesz się również, co pomaga, a co przeszkadza w skutecznym realizowaniu wszelkich planów, założeń i zamiarów. 

Nie mogliśmy przejść obojętnie wokół zjawiska, które weszło na salony badań ludzkiej produktywności z siłą huraganu! Okazuje się bowiem, że istnieją inne sposoby na osiąganie w pracy zarówno dobrych wyników, jak i satysfakcji z niej, niż wydawało nam się do tej pory.

Aby sprawnie ogarniać własną pracę, dobrze jest sobie zadać kilka pytań. Na przykład DLACZEGO coś chcesz osiągnąć, JAK się za to zabierzesz, a także CZEGO przydałoby się unikać. Nie mniej istotne okazuje się to, KIEDY zamierzasz się za to zabrać.

Czas zamienić dobrze przygotowany teoretyczny grunt pod pracę na codzienne działanie. W tym rozdziale sprawdzimy najlepsze sposoby na planowanie i realizowanie zadań, tak aby na koniec dnia pójść spać z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.

Dla dobrych wyników w pracy znaczenie mają nie tylko momenty, w których działamy z pełnym zaangażowaniem. Równie istotne mogą być chwile, gdy nie robimy… niczego. Poszukamy więc najlepszych sposobów na „zarządzanie własną energią”, czyli wyznaczanie przerw w codziennej bieganinie.

Żyjemy w czasach, w których blok reklamowy w telewizji zapewnia więcej wrażeń niż miesiąc przebywania na dziewiętnastowiecznej wsi. Nie ma się więc co dziwić, że o naszą uwagę walczą tuziny rozpraszaczy. Czas skutecznie się z nimi rozprawić.

 

Są sprawy niemal nieuchwytne, trudne do zmierzenia, ale mające potężny wpływ na naszą sytuację życiową. Przyjęło się nazywać je przy użyciu łacińskiego słowa „imponderabilia”. W ostatnim rozdziale sprawdzimy, które z nich oddziałują na naszą pracę, i poznamy metody wykorzystania ich na własną korzyść.

Czym byłoby spotkanie z wiernymi bez ogłoszeń duszpasterskich i końcowego błogosławieństwa? Znajdziesz je w epilogu razem z niezwykle ważnym zaleceniem – koniecznością monitorowania własnych postępów i wyciągania na tej podstawie wniosków.

0 +

sposobów na pracowanie INACZEJ

0 +

sprzedanych egzemplarzy –
czterokrotny BESTSELLER

1

stron

Recenzje i oceny:

Konilubimyczytac.pl
Czytaj więcej
(...) "Inaczej" to przewodnik po odpowiednim organizowaniu sobie pracy dla każdego, niezależnie od stażu lub umiejętności organizacji sobie pracy. Osoby bardziej doświadczone mogą utwierdzić się w dobrych nawykach i poznać nowe techniki, osoby zaczynające swoją karierę nauczą się stąd schematów pracy. Trudno jest też zarzucić Radkowi brak rzetelności, o czym świadczy zarówno bardzo rozbudowana biografia, przydatna, jeśli jakiś temat bardziej Cię zainteresuje, jak i zmierzenie się z mitami coachingu, ich rozpracowanie i doprecyzowanie. (...)
mszatilolubimyczytac.pl
Czytaj więcej
Bardzo udana książka Radka Kotarskiego. Temat produktywności, chociaż nie nowy, został omówiony dogłębnie, z wykorzystaniem źródeł naukowych i w wyjątkowo strawnej formie okraszonej dowcipami. Szczególnie do gustu przypadł mi układ treści podzielony na jedenaście rozdziałów, z których każdy dotyczył innego tematu. Była to pierwsza książka Autora jaką przeczytałem, ale przy najbliższej okazji przeczytam inne.
Po_prostu_Teddylubimyczytac.pl
Czytaj więcej
"Inaczej" Radka Kotarskiego można określić mianem: "Poradnika po poradnikach", a w obecnych czasach ze względu na ogromną popularność książek mających uczynić nas lepszymi, bardziej efektywnymi i wykorzystującymi swój czas w 100% taka pozycja jest bardzo przydatna.
Dezyderatalubimyczytac.pl
Czytaj więcej
(...) Nie ma tutaj powtarzanych wszędzie praktycznie identycznych porad tzw. "pseudocoach'ów" (bez obrazy oczywiście dla osób, które jako coache pracują rzetelnie, z wykorzystaniem badań i nauki), na które wielu z nas reaguje przewróceniem oczami. Kotarski powołuje się na ogromny szereg źródeł naukowych, robi solidną selekcję mitów i faktów w tematyce rozwojowej, a przede wszystkim nie stara się zapewnić o jednej, sprawdzonej u wszystkich "metodzie na sukces" - podaje nam szereg narzędzi, z których warto wypracować własny system działania w oparciu o rzetelną wiedzę. (...)
Poprzedni
Następny
0 /10

Średnia ocena na LubimyCzytac.pl

0 /5

Średnia ocena na Allegro.pl

WYBIERZ SWÓJ ZESTAW

Książka „Inaczej”

(twarda oprawa, papierowe wydanie)
59.99 zł
 • książka „Inaczej” 📖
 • błyskawiczna dostawa (od +9,99 zł) 📦
  [Paczkomat InPost 24/7 lub kurier InPost]

„Inaczej” + „Włam się do mózgu”

(dwie książki Radka Kotarskiego, twarde oprawy, papierowe wydania)
119.98 zł
 • książka „Inaczej” 📖
 • książka „Włam się do mózgu” 📖
 • DARMOWA DOSTAWA 🔥
  [Paczkomat InPost 24/7 lub kurier InPost]

Wersja ebook „Inaczej”

(wyłącznie wersja cyfrowa książki)
59.99 zł
 • Ebook „Inaczej” w formacie epub
  (dla e-czytników)
 • Ebook „Inaczej” w formacie mobi
  (dla Amazon Kindle)

Błyskawiczna przesyłka InPost

Bezpieczne płatności 🔒

Czas na zwrot 14 dni

R_KOTARSKI-kadrkwadrat
subskrybentów
0 tys.
obserwujących
0 tys.
fanów
0 tys.

Radek Kotarski

Założyciel LifeTube – największej lokalnej sieci YouTube w Europie współpracującej z największymi polskimi twórcami internetowymi. Spółka została wyceniona na ponad 10 mln zł po 3 latach działalności.

Założyciel Altenberg – wydawnictwa, które wywróciło polski rynek wydawniczy do góry nogami, pokazując plecy gigantom tej branży. Ponad 550 000 sprzedanych książek, a tym samym ponad 550 000 ufundowanych posiłków dla niedożywionych dzieci.

• Zwycięzca plebiscytu Ludzie Roku w kategorii Człowiek Mediów 2014 wg Brief oraz wyróżnienie w Rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie. 

Twórca popularnonaukowego kanału „Polimaty” zrzeszającego zaangażowaną społeczność 700 000 osób.

• Twórca i prowadzący programu „Podróże z historią” – jednego z najchętniej oglądanych seriali historycznych w telewizji.

• Autor książki „Nic bardziej mylnego” (3x bestseller, 35 000+ egzemplarzy), w której obala najbardziej rozpowszechnione mity popkultury.

• Autor książki „Włam się do mózgu” (16x bestseller, 160 000+ egzemplarzy) pokazującej jak używać nowoczesnych metod uczenia się dowolnej wiedzy lub umiejętności.

FAQ:

W magazynie jest już trzeci nakład książki, który wysyłamy na bieżąco.

Nie! Książek Altenberga nie można znaleźć w księgarniach lub salonach sprzedaży. Dostępne są tylko w Internecie, na stronach naszego wydawnictwa. Czyli dokładnie tu, gdzie jesteś! :)

Cena książek w Altenberg NIGDY nie ulega obniżeniu. Okazjonalnie można znaleźć u nas rabat w postaci darmowej dostawy na książkę. Jesteśmy wydawcą i jedynym dystrybutorem naszych książek. Każda z nich musi przejść przez nasz magazyn, więc kupując od nas masz gwarancję najniższej ceny na rynku. Dlatego też nie warto zwlekać z zakupami.

Mamy proste narzędzie, które wymaga wpisania numeru zamówienia i adresu e-mail podanego w zamówieniu. Zwrotnie otrzymacie następujące informacje:

 • kiedy zamówienie zostało złożone
 • jaki jest jego status
 • numer przewozowy paczki i link do śledzenia, jeżeli paczka została już przygotowana lub wysłana
 • książki jakie powinny znaleźć się w paczce.

Z narzędzia można skorzystać pod tym adresem: https://koszyk.altenberg.pl/status/

Szczegółowe wyjaśnienie statusów:
– „Zamówienie przedpremierowe – opłacone” = mamy płatność za to zamówienie przedpremierowe i po przyjeździe książek do magazynu będziemy ją natychmiast wysyłać!
– „Zamówienie przedpremierowe – pobranie” = zamówienie przedpremierowe z płatnością przy odbiorze zostało prawidłowo złożone. Będziemy je realizować, gdy książki przyjadą do magazynu!
– „Oczekuje na płatność” = zamówienie oczekujące na opłacenie i tym samym nierealizowane przez nas do wysyłki,
– „W trakcie realizacji” = poprawnie opłacone zamówienie lub poprawnie przyjęte zlecenie wysyłki za pobraniem. Będziemy realizować to zamówienie,
– „Czeka na spakowanie” = poprawnie przyjęte zamówienie, które jest przekazane do realizacji w magazynie. Czas jego spakowania i wysyłki zależy od tego, czy zamówienie na tę książkę/książki jest realizowane na bieżąco, oczekujemy na dodruk lub jest to zamówienie przedpremierowe z opóźnioną datą wysyłki. O datach wysyłek konkretnych tytułów informujemy na ich stronach internetowych.
– „Zrealizowane” = zamówienie spakowane i przekazane w ręce kuriera. Towarzyszy mu numer listu przewozowego, dzięki któremu można śledzić trasę przesyłki.
– „Dostarczone” = zamówienie zostało szczęśliwie odebrane!
– „Anulowane” = zamówienie zostało anulowane. :)
– „Fakturownia” = zamówienie jest poprawnie opłacone. Status podobny do „Czeka na spakowanie”.

Tak! W tym celu złóż zamówienie w naszej zaprzyjaźnionej księgarni Alt.pl, gdzie znajdziesz książkę w identycznej cenie, z możliwością wysyłki za granicę. Kliknij tutaj i przejdź na Alt.pl.

W tym momencie realizujemy wysyłki zagraniczne do krajów Unii Europejskiej (z wyjątkiem Cypru i Malty).

Ceny wysyłek zagranicznych podane są w koszyku. Promocja na darmową dostawę obowiązuje tylko na terenie Polski.

Wysyłki zagraniczne realizujemy tylko z opcją bezpiecznych płatności Przelewy24 (tutaj instrukcja jak łatwo się z tym uporać). Najwygodniej zapłacić kartą, Apple/Google Pay lub odnaleźć numer konta do wpłaty z konta zagranicznego.

Jak zamówić poza kraje Unii Europejskiej?

Rozwiązanie, które nieźle się tu sprawdza to złożenie i opłacenie zamówienia za pośrednictwem osoby mieszkającej w Polsce, np. członka rodziny lub przyjaciela. Wówczas sprawnie dostarczymy książkę temu zaufanemu pośrednikowi. Przesyłkę można wtedy odebrać podczas najbliższej wizyty lub poprosić o pomoc w przekazaniu na dowolny adres.

Faktury i dowody sprzedaży przesyłamy wyłącznie w formie elektronicznej, w momencie wysłania towaru lub w dniu przyjęcia płatności, a najpóźniej w czasie przewidzianym ustawą o VAT. Gdyby z jakiejś przyczyny faktura nie dotarła to prosimy o sprawdzenie folderu niechciane w poczcie elektronicznej lub kontakt z nami. Na pewno pomożemy!

Jasne! Wystarczy wybrać opcję „Płatność przy odbiorze (za pobraniem)” podczas finalizowania zakupu. Kosztuje to dodatkowe 2,99 zł do ceny zamówienia.

Przyjmujemy wpłaty tylko przez system szybkich płatności. Pozwala to w ekspresowym tempie opłacić zamówienie. W ramach systemu można także zapłacić kartą kredytową lub wybrać metodę tradycyjnego przelewu – tam znajdzie się numer konta do wpłaty bezpośredniej.

Jeśli z jakiegoś powodu masz problem z płatnością, skontaktuj się z nami na sklep@altenberg.pl – na pewno pomożemy!

Tak. Nasze książki bardzo rzadko do nas wracają. Jednak chcemy, aby nasi Czytelnicy byli w pełni zadowoleni ze swoich zakupów. Dlatego jeśli coś nie przypadnie Ci do gustu, to jako konsument masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od odbioru towaru, bez podania przyczyny. Wypełnij oświadczenie zawierające imię, nazwisko i numer zamówienia, dołącz je do zwracanej paczki oraz odeślij do nas w bezpieczny sposób nieuszkodzony towar na adres zwrotów i reklamacji: Altenberg/InPost Fulfillment, Świerkowa 1AB, 05-850 Bronisze. Po otrzymaniu książki potwierdzimy otrzymanie przesyłki i przejdziemy do zwrotu pieniędzy za zakup. Dla przyspieszenia zwrotu warto napisać do nas o tej decyzji na sklep@altenberg.pl.

Więcej na ten temat można poczytać tutaj.

W przypadku prawidłowo złożonego zamówienia, dostaniesz od nas wiadomość z potwierdzeniem. Później nastąpi czas przygotowania i spakowania Twojej paczki. Nie musisz nic już robić.

Pamiętamy o Tobie i robimy wszystko, aby książki jak najszybciej ruszyły w podróż do adresata! :) W momencie, gdy trafi w ręce kuriera, aby odbyć prostą drogę do Ciebie, dostaniesz dodatkowego maila z numerem przesyłki do monitorowania. Wtedy możesz spokojnie śledzić drogę paczki.

Czasami nasze wiadomości trafiają do folderu z mailami niechcianymi lub z jakiegoś tajemniczego powodu się nie wyświetlają, ale nie ma problemu – wystarczy napisać do nas i chętnie pomożemy.

Zwykle książka powinna dotrzeć w Twe progi w ciągu 1 dnia roboczego od nadania paczki w magazynie. Będziemy informować o tym na maila, który podasz w zamówieniu. Zauważ, że jest to czas samego dostarczenia przez kuriera, a nie całkowitej realizacji zamówienia. Nieco dłuższy czas dostawy jest w opcji dostawy Paczka w Ruchu (3-5 dni roboczych). Więcej na ten temat można poczytać tutaj.

Tak. Ebook „Inaczej” w formacie .epub i .mobi można kupić za 59,90 zł klikając w ten link.

Na ten moment nie planujemy wydawania audiobooka, ale nigdy nie mówimy nigdy.