#DbamoGlowe – akcja Hani Sywuli

Wraz z oficjalną premierą książki „W głowie się poprzewracało” rozpoczęliśmy wspólnie z Hanią Sywulą akcję #DbamoGlowe. Ci z Was, którzy zamówili książkę w przedsprzedaży mogli zauważyć, że w środku zostawiliśmy mały, symboliczny plaster. Plaster, który naklejony na czoło będzie symbolem akcji #DbamoGlowe!

Chcielibyśmy, żeby temat zdrowia psychicznego przestał być tabu, dlatego zwracamy się do Was – opowiedzcie nam jak „dbacie o głowę”? Zróbcie to korzystając z plasterka z książki, każdego innego jaki macie w apteczce domowej, lub ewentualnie ze specjalnego filtra na Instagramie (dostępny TUTAJ). Oznaczajcie swoje historie, pomysły i sposoby hashtagiem #DbamoGlowe i @hania.es!

Pierwszy post od Hani wrzucamy poniżej – niech będzie dla Was inspiracją:

Nie zgadzam się, by temat zdrowia psychicznego był tabu! ⛔️Ty też nie? Uświadamiaj innych, łam stereotypy – dołącz do akcji #DbamoGlowe. Naklej na czoło plaster, zrób zdjęcie, dodaj post i napisz, jak dbasz o swoje zdrowie psychiczne ✊

Akcja #DbamoGlowe ma łamać stereotyp zdrowia psychicznego jako tematu tabu. Nie jest tylko dla osób, które korzystają z pomocy specjalistów – jest dla wszystkich, którzy są świadomi, jak ważne jest dbanie o głowę! 🧠 Gips nie jest wstydliwy, mówienie o trudnościach psychicznych też nie powinno być.

Ja w ramach dbania o swoje zdrowie psychiczne chodzę na psychoterapię, czytam książki o psychologii, coraz więcej się dowiaduję o tym, jak działają nasze schematy, dzięki czemu lepiej rozumiem swoje myśli. Medytuję, ćwiczę mindfulness. 🧘‍♀️Praktykuję wdzięczność (choć czasem zapominam o regularności, ale nie biczuję się za to). Daję sobie czas na odpoczynek. Reaguję, gdy ktoś przekracza moje granice, nie zgadzam się na to. Pielęgnuję zdrowe, wspierające relacje. Staram się jak najczęściej podchodzić do siebie z życzliwością i współczuciem. ❤️

A Ty? Jak dbasz o głowę?

Pozostałe wpisy