Więcej o koronawirusie

Kochani, jak wiecie na terenie Polski został wprowadzony stan zagrożenia epidemiologicznego związanego z szybko rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2. Codziennie dowiadujemy się o nowych zarażeniach, niestety mamy też jeden przypadek śmiertelny.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie chcieliśmy zaapelować do Was:

  • nie panikujcie – czas jest wyjątkowy, ale powinniśmy podejść do niego odpowiedzialnie i ze zdrowym rozsądkiem
  • na ile to możliwe, unikajcie większych skupisk ludzi
  • jeżeli macie taką możliwość – zostańcie przez najbliższy czas w domu (#zostanwdomu)
  • utrzymujcie odległość minimum metra od innych (szczególnie osób kichających, lub kaszlących)
  • jeżeli sami kichacie lub kaszlecie, zasłaniajcie usta i nos
  • czytajcie o rozwoju sytuacji w sprawdzonych i rzetelnych źródłach (polecamy śledzić oficjalne komunikaty Ministerstwa Zdrowia, czy rządową stronę gov.pl/koronawirus)
  • często myjcie ręce wodą i mydłem!

Chcemy też poinformować, że w tej chwili wysyłki książek Altenberga są realizowane na bieżąco i póki co nie przewidujemy żadnych opóźnień. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami logistycznymi, którzy bardzo odpowiedzialnie podchodzą do monitorowania stanu zdrowia swoich pracowników.

Przygotowujemy się też do sesji podpisów Dawida Myśliwca, która w tej chwili ma odbyć się zgodnie z planem (o terminie poinformujemy Was już wkrótce). Gdyby się cokolwiek miało w tym względzie zmienić – będziemy Was informować.

Bądźcie zdrowi, ograniczajcie wychodzenie z domu do niezbędnego minimum i myjcie ręce, a wszystko będzie dobrze!

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o pochodzeniu SARS-CoV-2, to jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście – obejrzyjcie koniecznie film Dawida Myśliwca (ma już ponad milion wyświetleń!):

Obejrzyjcie też króciutką animację (to tylko 45 sekund!) przygotowaną przez GIS – co powinniście wiedzieć o koronawirusie:

Poniżej podrzucamy Wam też instrukcję przygotowaną przez Główny Inspektorat Sanitarny – jak skutecznie myć ręce:

Pozostałe wpisy